Siet proti hlodavcomSiete proti hlodavcom? 

vedeli ste, že je možné vyrobiť sieť s hliníkovou sieťovinou určenou proti hlodacom?


Možno to poznáš no lepšie by bolo ak nie. Hlodavce sú pekné v prírode, no keď sa ti dostanú do domu také myšky, ktoré síce v prírode vyzerajú roztomilo, avšak ak sa nasťahujú do tvojej špajze, prípadne sa budíš v noci na ich šuchot už to také roztomilé zvieratko nie je však? :)


A práve preto by si mal popremýšľať nad sieťami proti takýmto „milým“ hlodavcom. Čo je z prírody má ostať v prírode – moje heslo čo sa týka hlodavcov. Tak ako existujú sieťky proti hmyzu, veru existujú aj sieťky alebo siete proti hlodavcom. Samozrejme sú pevnejšie veď už len tie malé myšky majú také šikovné zúbky aby sa dostali dovnútra veľmi rýchlo a našli si v tvojom dome či byte dobroty, ktoré nielen odnesú ale hlavne všetky chcú ochutnať.

A ako pardon ale orechy, syry a iné veci možno nie sú len tak voľne pohodené v špajzy, avšak nájdu si tam aj niečo čo tam máš len tak „pohodené“ a nepohrdnú ani dobrou grilážou, ktorá ti tam len tak v kľude tuhne na poličke. Vieš si predstaviť ten vydesený výraz malej myšky, keď ju pristihneš pri čine a ona ako vidí tvoj vydesený výraz, keď ju tam odhalíš ako ochutnáva tvoje najlepšie dielo tohto roka? :)

Siete proti hlodavcom sa vyrábajú s hliníkovou sieťovinou aby bola odolnejšia ako klasická sieťka proti hmyzu a preto vydrží viac a prípadne v lete odolá aj tým velikánskym muchám, ktoré mne prídu už ako zmutované. Ako dieťa si pamätám podstatne menšie muchy. No možno sú to stále tie isté len vyrástli tak ako ja :D

Extrudovaný hliníkový rám použitý na dverných sieťach je opatrený kefkovým tesnením dookola rámu tak aby pekne priliehal a neprekĺzla ani myška. Farbu si samozrejme môžeš z tzv. RAL vzorkovníka zvoliť aká sa ti zapáči aj imitáciu dreva. V dnešnej dobe už je pomerne bežné robiť aj šikmé a iné atypické prevedenia. A ak máš domáceho miláčika tak ti tam spoľahlivý dodávateľ sietí vyrobí aj prechod pre psíka či mačičku.