Nepodceňujte kvalitne sieťky proti hmyzu

Sieťky proti hmyzu – či už okenné alebo dverné - sú jednou z mojich obľúbených praktických vecí tieniacej techniky. Možno si myslíš, že je to maximálna zbytočnosť a sú to vyhodené peniaze. Ja nesúhlasím. Nemusí sa ti to páčiť, avšak tvrdím: Kto nezažil komfort bez múch, neuverí.

V lete pred pár rokmi, keď bola neter ešte malá tak sme ich ocenili snáď najviac so všetkých dní v roku. Mám na mysli hlavne tie krásne horúce letné večeri, kedy sa ti tlačí dnu hádam všetok hmyz z okolia. Muchy boli vtedy všade a to bola tá chvíľa kedy som si uvedomila aká to bola rozumná investícia. Bývala som vtedy v paneláku no mušky a muchy sa vedeli prešmyknúť aj cez ten najmenší otvor, ale... nie u nás doma :) tešila som sa. Tento zápas sme vyhrali.
 
kvalitné siete proti hmyzu
Maličká mohla spinkať spokojne a my sme nemuseli okolo nej poskakovať s nejakým lapačom hmyzu a dávať pozor aby ju niečo nepoštípalo alebo vyrušovalo pri sladkom snívaní. Aj koláč pripravený pre hostí bol v bezpečí bez dodatočných nechcených „ozdôb“.

Predstav si dom niekde v krásnom prostredí - hotová filmová idylka. Keď tu zrazu len tak z ničoho nič, hneď vedľa slaniny v špajzy ako z mission impossible šplhá po policiach malá myška. Už má na perách nahodený úsmev, lebo sa blíži k vytúženému cieľu, keď tu sa jej pohľad stretne s tým tvojim a vzájomne čakáte na reakciu toho druhého, … Takmer horúčkovito premýšľaš ako hlodavcovi odrežeš cestu, ...

Áno znie to ako z filmu, no toto môže byť poľahky aj realita všedného dňa.  Hlodavce dovnútra prekĺznu a ty si ich nemusíš všimnúť, avšak ty môžeš byť už dávno pripravený. Siete proti hlodacom sú stavané nielen proti hmyzu, ale aj proti nežiadúcim lezúcim návštevníkom. Ich kvalita a konštrukcia odolá aj menším hlodavcom a zabráni im tam vstup na tvoje územie. Nechceš snáď v špajzy alebo na stole prekvapiť vysmiatu myš ako si pochutnáva na tvojom čerstvo upečenom koláči prípadne iných dobrotách, ktoré si tak dlho chystala pre svoju rodinku alebo hostí.

Po čase som zmenila svoje miesto pobytu no v novom byte pribudli aj nové sieťky. Prečo? Lebo mám rada svoj komfort a čisté steny bez zvyškov po zlikvidovaných muchách a inom hmyze :) Hmyz patrí do prírody nie do domu.

Siete proti hmyzu oceníš hlavne v lete, ako som už spomínala vyššie, keď sa darí komárom. V noci teplo – vetráš – spíš možno menej oblečený a ráno vstaneš jednoducho tak ako si si ľahol bez zbytočných boľavých štípancov.


Tak ako? Si pevne rozhodnutý ísť touto cestou budúceho komfortu? Ja som si to otestovala už viac krát a môžem len odporučiť. Táto investícia sa ti rozhodne vráti v podobe pohody, luxusu bez hmyzu a prípadných hlodavcov, hlavne si dobre vyber firmu s dobrou povesťou a kvalitnými sieťami proti hmyzu

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára